The Stupa House Courier
Autor: Budowniczowie i buddyści Warszawy.
Medytacje:
wtorek, piątek i niedzielę
o godzinie 19.00.
Adres:
Stupa House,
Ożarowska 65/67
Email:
stupahouse@buddyzm.pl
Telefon: (22) 877 34 08
Mamy nową gompę na Ożarowskiej! Już na właściwym piętrze, już we właściwym miejscu. Załoga za Stupa House, z pomocą specjalisty od stolarki czyli Maksa, przygotowała nową salę do medytacji: piękna, równiutka drewniana podłoga, nastrojowe światło (idalne do medytacji i... nie tylko!), drewniane, odczyszczone z farby ramy w oknach. Teraz mamy naprawdę wspaniałe (i duże) miejsce do medytacji. Już je nawet przetestowaliśmy, kursem Nyndro, który odbył się w ostatni weekend września.
Wystartowaliśmy w piątek po medytacji. Przez trzy godziny Rafał opowiadał o pokłonach i medytacji Diamentowego Umysłu. Chociaż zdarzyły się przypadki uśnięcia, na koniec nikomu nie chciało się wracać do domu i na deser pojawiliśmy się jako Dakini Najwyższej Mądrości w medytacji Przejrzystego Światała.
W sobotę już przed 11.00 było w gompie tłoczno.Deska przy desce, tekst przy tekście, ciało przy ciele... trzy godziny bez przerwy... pokłony, Diamentowy Umysł, ofiarowanie mandali albo guru joga - każdy robił swoją praktykę. O 14.00 przerwa na obiad. W dobrym towarzystwie nawet fasola po bretońsku smakuje jak krwisty befsztyk, a maślanka jak czerwone wino. Po obiadku - wykład Marcina na temat trzeciej części nyndro i gomadzenia dobrych wrażeń - w naszej nowej gompie z tym akurat nie ma problemu, za każdym razem kiedy tam się spotykamy rozpiera nas radość i duma, że wreszcie mamy takie miejsce do medytacji.
Po wykładzie druga sesja. I znowu prawie pięćdziesiąt osób, jedna przy drugiej, medytowałao przez trzy godziny. Wieczorem, ci którzy mieli jeszcze siłę poszli w miasto, a cała reszta wróciła do domu, zbierać siły na niedzielę.
Wystartowaliśmy znów o jedenastej, w tak samo licznym gronie. Medytacja, obiad (tym razem parówki i kapustka), medytacja, a wieczorem wykład. I znowu Marcinek urzekł nas swoim zrozumieniem nauk. Inspirująca opowieść o guru jodze poruszyła wszystkich.
A to dopiero początek! W najbliższym czasie, kiedy zamontujemy piece, chcemy zorganizować jeszcze kilka kursów, na które już teraz serdecznie Wszystkich zapraszamy.
Z gorącym pozdrowieniem.