Tarnowskie Góry
Autor: Magda Lemur
Wszystko zaczęło się od Jacka Płaczka, który wpadł na wspaniały pomysł zorganizowania w Tarnowskich Górach wykładu buddyjskiego - spotkanie w bibliotece miejskiej poprowadził Marek Witek. Była mowa o wizycie Lamy Ole i niedługo potem pierwsi z nas przyjęli Schronienie. Z pocz±tku medytowali¶my "to tu, to tam" w prywatnych mieszkaniach, dopóki nasi rodzice to znosili.
Po jakim¶ czasie, z powodu coraz częstszych skarg z ich strony, zaczęli¶my poszukiwać miejsca, w którym byliby¶my w miarę niezależni.
W końcu je znaleˇli¶my - gomp± stała się niewielka sala w piwnicy ¶wietlicy dzielnicowej, niedaleko dworca PKP. Pomy¶leli¶my: "Nareszcie! ", wyremontowali¶my j± i zaczęli¶my się w niej regularnie spotykać - byli¶my bardzo zadowoleni. .. I pewnie utonęliby¶my wszyscy w ciepłym różowym budyniu, gdyby nie okazało się, że zaanektowana przez nas poczciwa ¶wietlica jest dzierżawiona od katolickiej parafii. Prawdopodobnie proboszczowi nie przypadła do gustu nasza pełna rado¶ci działalno¶ć i znowu zostali¶my bez miejsca do medytacji.
Potem przez jaki¶ czas praktykowali¶my w niewielkiej kawalerce naszej przyjaciółki, Kasi Antosz, ale tam z kolei zamiast proboszcza medytacje utrudniał nam jej olbrzymi pies. Zrezygnowali¶my więc po raz kolejny i rozpoczęli¶my następn± serię poszukiwań. Kiedy pewnego dnia siedzieli¶my zdesperowani u mnie przy herbacie, mój tata niespodziewanie zaproponował nam na gompę swój wolnostoj±cy garaż. No i stało się. ..
 Wkrótce, po kilku "sesjach" sprz±tania, malowania, ocieplania i wielu innych ciekawych prac, garaż zmienił się w naprawdę pożyteczne miejsce. Medytujemy w nim w symbiozie z wieloma istotami - paj±kami domowymi, ¶limakami itd. - co dla niektórych z nas jest nie lada wyzwaniem. To naprawdę wspaniałe, że w każdej chwili (np. nagłej i niepohamowanej ochoty na nyndro. ..) można przyj¶ć i usi±¶ć do medytacji, a potem napić się kawy i porozmawiać z przyjaciółmi.
Teraz latem nasza gompa tętni życiem. Pojawiło się kilka nowych osób, które wniosły dodatkowy powiew ¶wieżo¶ci do całej sytuacji. Musieli¶my położyć dodatkowy dywan, żeby wszyscy mieli gdzie siedzieć. .. Medytujemy trzy razy w tygodniu: w ¶rody (19:00) , soboty (19:00) i niedziele (17:00) . Wszystkich zainteresowanych z okolic Tarnowskich Gór serdecznie zapraszamy do pełnego mocy miejsca przy ulicy Gruzełki 69.