nowe miejsca Dharmy

KRAKÓW

Dzięki wspólnym wysiłkom wszystkich członków krakowskiego ośrodka, dobiega w nim obecnie końca wstawianie pięknych okien i mocowanie parapetów. W tym roku planowane jest również ocieplenie dachu od wewnątrz i zamontowanie podbić sufitowych. Prawdopodobnie uda się również położyć podłogę w przedsionku sali medytacyjnej, mającej powierzchnię dwustu metrów kwadratowych.
W ten sposób zakończone zostaną wszystkie prace umożliwiające rozbiórkę starego budynku, większość pozyskanych materiałów zostanie użyta do budowy nowego, który stanie dokładnie w tym samym miejscu. Powstaną w nim łazienki, biuro, pokoje gościnne i oczywiście mniejsza sala medytacyjna, która po połączeniu z dużą w czasie większych kursów stworzy powierzchnię trzystu trzydziestu metrów kwadratowych.
Wszystkie prace wykonywane są w pełni profesjonalnie przez członków ośrodka, więc koszta robocizny nie uszczuplają budżetu. Przy okazji niejeden amator budowlany stał się zawodowcem.
W ośrodku działa już również od dawna oczekiwany telefon i faks (012-574166) . Szkoda, że na razie jeden numer musi obsługiwać obie funkcje, lecz w niedalekiej przyszłości również to się zmieni.
Codzienne medytacje (18.00) dają nawet najbardziej zajętym szansę uczestniczenia we wspólnych praktykach, a to, że prowadzą je różne osoby stwarza możliwości uczenia się od siebie nawzajem.
Jak zawsze wszyscy chętni do pomocy są w Krakowie mile widziani.

KOTLINA KŁODZKA

Od niedawna jesteśmy właścicielami 20 hektarów malowniczej ziemi w Kotlinie Kłodzkiej, bardzo blisko granicy z Czechami. Zakup doszedł do skutku dzięki Lamie Ole, wrocławskiej sandze i Karolowi.

WARNA

Jak wielu z was już na pewno wie, w grudniu naszym przyjaciołom w Bułgarii udało się wreszcie kupić w pobliżu Warny przepięknie położony kawałek ziemi z widokiem na Morze Czarne. Ma tam powstać ważny dla bałkańskiego buddyzmu ośrodek medytacyjny. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział z zaplanowanym tam kursie lamy Ole (18.06, 22.06. 1997) lub po prostu pomóc we wstępnych pracach powinni skontaktować się z Partycją z Hamburga.
Adres: P. Schaffrick, Winterstrasse 5, 22765 Hamburg, tel/fax 0049-40-39901225, email 101761.3504@compuserve. com

HAMBURG

W centrum Hamburga powstanie nowy, duży ośrodek, sama działka ma powierzchnię 2000 m2. Projekt przewiduje budowę obszernej gompy, stupy, czytelni i budynków mieszkalnych, ale również kawiarni, która stanowić będzie pewnego rodzaju "kulturowy przedsionek Dharmy" dla nowych zainteresowanych osób.

_ WŁADYWOSTOK

Od grudnia 1996 roku ośrodek we Władywostoku na rosyjskim Dalekim Wschodzie jest właścicielem działki o powierzchni 1000 m2, położonej na wzgórzu nad miastem. Prace budowlane już ruszyły.